Link 05.02.2006 :: 22:03 Komentuj (2)


"We mnie jest czyste dobro" - Jarosław Kaczyński

"Kaczyński jest mocno stuknięty." - tożsamość autora nie ważna.

Nie wiem jak wam, ale mnie się to podsumowanie szalenie podoba. Żeby przekonać się o słuszności tego stwierdzenia, polecam lekturę wywiadu z panem JK we wczorajszej Wyborczej. Naprawdę warto, choć można się załamać. Pan JK albo jest fanatykiem i święcie wierzy w to, co mówi, albo kłamie jak najęty

Klikajcie!

"Miłej" lektury!

Na razie to na tyle, jak znajdę czas, to wrzucę materiał rozrywkowy pt."Stenogramy Sejmowe z 26 na 27 stycznia 2006" Opóźnione, ale prawie leżałam na podłodze ze śmiechu!

***

Link 06.02.2006 :: 23:19 Komentuj (6)


Tak jak wcześniej wspominałam: stenogramy sejmowe ku rozrywce. Mój subiektywny wybór: [za: GW]

"Jak Sejm głosował nad kandydatami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, na rzecznika praw obywatelskich i do Krajowej Rady Sądownictwa - fragmenty stenogramu z nocnego posiedzenia Sejmu z czwartku na piątek 26-27 stycznia 2006 r.

Marszałek Marek Jurek (PiS): O godz. 22 mamy zarządzone ewentualne głosowanie, jeżeli certyfikaty uprawniające do zajęcia miejsc w KRRiT nadejdą. Zarządzam przerwę do godz. 21.45.

(Przerwa od 20.46 do 23.48)

Marszałek wznawia posiedzenie, posłowie skandują: Gdzie jest PiS? Gdzie jest PiS?

Głos z sali: Chcemy pracować! Panie marszałku, przerwa była do 23.40. Sześć minut opóźnienia, a pan czeka na PiS.

Marszałek: Przed nami jest parę ważnych głosowań. Nie wiem, czy i w jakim zakresie te głosowania przyniosą wybór i obsadę tych urzędów. A nawet jeżeli przyniosą wybór, to nie wiem, jaka wyłoni się większość na sali, która tego wyboru dokona.

*

Ewa Kopacz (PO): Panie marszałku! To jest olbrzymie szczęście dla mnie, że pan dzisiaj wyjątkowo pozwolił mi zabrać głos. Ale ja w przeciwieństwie do pana nie jestem osobą zdemenciałą i przypominam sobie, że właśnie przerwę ogłoszono w trakcie głosowań. Więc pan chce mi wytłumaczyć, że wtedy, kiedy głosowaliśmy, to nie było to głosowanie! Pan chce wytłumaczyć, że to, co robiliśmy na sali, było czymś zupełnie innym, niż odbierało to 460 posłów? To znaczy: albo pan w tej chwili jest osobą, która wymaga bardzo gwałtownej interwencji lekarskiej - nie mojej, bo ja jestem tylko pediatrą [mistrzostwo!] - albo w tej Izbie lekceważy się 460 posłów, w tym również pańskich kolegów klubowych, panie marszałku. Nie tylko jako poseł, ale również jako kobieta wymagam szacunku w tej Izbie, szczególnie od pana. (Długotrwałe oklaski, posłowie uderzają w pulpity)

*

Zbigniew Girzyński (PiS): Bardzo dziękuję za troskę o kondycję klubu PiS. I chciałbym w imieniu klubu PiS poprosić o przerwę. (Głos z sali: To może 2 miesiące przerwy? A dlaczego nie 4 lata?)

[później, już po wyborze członków KRRiTV]*

Marszałek: Przystępujemy do rozpatrzenia punktu: Powołanie rzecznika praw obywatelskich. Proszę o zabranie głosu pana posła Przemysława Edgara [ROTFL!] Gosiewskiego w celu przedstawienia kandydatury pana Janusza Kochanowskiego zgłoszonej przez grupę posłów klubu PiS.

*

Marszałek: Po ile pytań kluby chciałyby zadać? Po trzy pytania od klubu? Proponuję tak dlatego, że jest późna godzina... Panie pośle Kalisz, proszę przestać krzyczeć.

Ryszard Kalisz: Panie marszałku, proszę mi pozwolić zabrać głos.

Marszałek: Pozwolę panu zabrać głos, ale w stosownym momencie.

Ryszard Kalisz: Pan ogranicza prawa posłów! Pan łamie regulamin.

Marszałek: To pan łamie regulamin, pokrzykując.

Ryszard Kalisz: Nie pokrzykuję.

Marszałek: Pan prezentuje bardzo złe obyczaje, przeniesione skądinąd.

*

Jacek Kurski (PiS): Do zadania tego pytania do pana posła sprawozdawcy zainspirowała mnie pani posłanka Katarzyna Piekarska, która przeciwstawiła kandydaturę pana Janusza Kochanowskiego niezwykle apolitycznym, pełniącym tę funkcję w przeszłości rzecznikom praw obywatelskich.

Czy myli mnie pamięć, czy nie myli, kiedy przypominam sobie, że funkcję rzecznika praw obywatelskich sprawował pan Tadeusz Zieliński, który w roku 1995 kandydował na niezwykle apolityczny urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej? (Oklaski)

Roman Giertych (LPR): Jacku, o jego dziadku coś wiesz? (Głos z sali: O dziadka pytaj)

*

Tadeusz Cymański (PiS): Proszę Państwa! Ja wystąpię w obronie nocy, bo noc jest przyjaciółką kochanków i złodziei. (Wesołość na sali, oklaski) I częściej noc ludzi łączy, niż dzieli. (Oklaski) Proponowałbym więc, żeby jednak wprowadzić troszeczkę nastroju... (Wesołość, głos z sali: Zgaś światło )

*

Marszałek: Przystępujemy do głosowania. (Głosy z sali: Odpowiedzi! Odpowiedzi!) Aha, przepraszam bardzo, oczywiście. (Skandowanie: Ed-gar! Ed-gar!) No, dajcie państwo spokój! Czy naprawdę uważacie, że to się mieści w kulturze debaty?

*

Krzysztof Tchórzewski (PiS) przedstawia kandydatów swojej partii do KRS: Przemysława Gosiewskiego i Wojciecha Jasińskiego, przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych.

Julia Pitera (PO): Chciałam spytać o trzy sprawy odnośnie pana posła Jasińskiego: Co robił w latach 1980-86? W jakim celu przebywał za granicą w latach 1986-88? Co robił w latach 1988-90? I może parę słów o jego aktywności politycznej do roku 1989, ponieważ pan Przemysław Edgar Gosiewski ma bardzo obszerny życiorys w tym okresie, a pan poseł Jasiński nie.

Piotr Gadzinowski (SLD): Chciałbym zapytać, czy pan poseł Wojciech Jasiński był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, której członkiem była przywoływana tutaj pani prokurator Wolińska (Wesołość na sali, oklaski), ale także wielu porządnych ludzi. (Wesołość, oklaski) Na przykład zadający pytanie. Mam dylemat, czy poprzeć towarzysza (Wesołość na sali, oklaski) z mojej pierwszej organizacji partyjnej, który być może i porzucił poprzednią formację (Wesołość). Chociaż z drugiej strony Polska Zjednoczona Partia Robotnicza ma wielką (Głos z sali: Czas minął.) Proszę mi nie przeszkadzać, panie pośle. (Wesołość na sali) Może pan się dowie czegoś ciekawego.

Marszałek: Panie pośle, proszę o krótsze pauzy.

Piotr Gadzinowski: Polska Zjednoczona Partia Robotnicza jest organizacją wielce kadrotwórczą i okazuje się, że gdyby nie PZPR, PiS nie miałby z czego wybierać.

Marszałek: Przechodzimy do głosowania. (Głos z sali: Może pan poseł Jasiński odpowie!) Ale nie ma posłów, którzy chcieliby w tych sprawach się wypowiadać. (Głos z sali: Chodź, Wojtuś, chodź.)"

Dla zainteresowanych: Tutaj jest całość.

A teraz spytam całkiem serio: śmiać się, czy płakać? :)


***

Link 08.02.2006 :: 14:59 Komentuj (4)


Kolejny kwiatek pochodzący z ust pana prezesa Jarosława K. Równie interesujący jak "We mnie jest czyste dobro"

Oglądałam wczoraj w TVN24 konferencję prasową JK z Koszalina. Poproszono go o skomentowanie artykułu z "Le Figaro", w którym twierdzi się, że Polska kieruje się ku nacjonalizmowi. On odparł, że jakby 30 lat temu, gdy zaczynał swoją działalność, przejmował się takimi opiniami jak ta z Le Figaro, to wszyscy nadal przemykalibyśmy się ukradkiem pod ścianami [czy jakoś tak] bo komunizm nadal by trwał. To zabrzmiało naprawdę tak, jakby on uważał, że samodzielnie obalił komunę.

Bez komentarza. Coś mi się wydaje, że im mniejszy gabaryt ciała, tym większa megalomania. Z niecierpliwością czekam na kolejne "wiekopomne" wypowiedzi pana JK.

***

Link 13.02.2006 :: 17:13 Komentuj (6)


Już dziś o 20 okaże się, co zafunduje nam Lech Kaczyński, prezydent Polski, ale chyba właściwsze byłoby określenie: Prezydent PiS. Szczerze mówiąc jestem totalnie zaskoczona, wydawało mi się, że kwestia rozwiązania parlamentu jest już zamknięta, skoro podpisano Pakt (de)stabilizacyjny. Ale może pakt był tylko przykywką dla planowanych od dawna działań najsłynniejszych polskich braci? Kto wie, polska polityka jest przecież niczym czeski film, nie obrażając oczywiście kinematografii naszych południowych sąsiadów. Jedna wiadomość związana z tym całym cyrkiem mnie cieszy: teraz już praktycznie niemożliwe jest, żeby wybory odbyły się 19 marca. Mogę przynajmniej odetchnąć z ulgą, jeśli chodzi o ten najbardziej pechowy z możliwych terminów. Ale wiem też, że jeśli chodzi o braci K. nigdy nie można mówić nigdy :) I jeszcze mały cytacik z najnowszego Chomiksu: Co wy na głosowanie SMS'ami? => "Aby zagłosować na PiS, wyślij SMS o treści AMEN" Click!

***

Link 13.02.2006 :: 22:09 Komentuj (10)


I kadencja parlamentu nie została skrócona... Powiem szczerze, że wolałabym wybory, może przynajmniej niektórzy osobnicy zostaliby wyoutowani :) A poza tym ten pakt (de)stabilizacyjny to czyste kpiny. Co z tego, że jest podobno większość w Sejmie, skoro z takimi partnerami jak Romcio i Andrzejek nie można liczyć na odpowiedzialną politykę ekonomiczną i gospodarczą, a jedynie na bezsensowne rozdawnictwo pieniędzy, których de facto nie ma. A co do orędzia prezydenta Polski, przepraszam, PiSu... Powinien się wstydzić! Jak mógł wprost chwalić poczynania (jedynie słusznej wg. niego) partii i rządu? Prezydent Polski powinien przynajmniej starać się o zachowanie bezstronności. Ale do tego potrzebny jest prezydent Polski, a nie PiS. To było "Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania!" - odsłona druga. Czekam na kolejne. Wiem, że będą. Kto dłużej czyta tego bloga, to wie, jaki jest mój stosunek do Lecha Kaczyńskiego, ale mimo wszystko chciałabym, żeby był prezydentem Polski. Widać nie potrafi. Mówi się często, że urząd zmienia człowieka. Cóż, jego na pewno nie zmienił, a na przyszłość też niczego dobrego nie wróżę.

***

Link 19.02.2006 :: 19:08 Komentuj (6)


Dowcip tygodnia:

Jarosław Kaczyński, Andrzej Lepper i Roman Giertych wchodzą do restauracji. Przybiega kelner.
- Co dziś podać, panie prezesie?
Kaczyński odpowiada:
- Jak zwykle, schabowego z ziemniakami.
Kelner:
- A przystawki?
Kaczyński:
- Przystawki też biorą schabowego z ziemniakami.


Tak się zastanawiam, co będzie, jak się przystawki zbuntują. Czy wtedy pan prezydent wreszcie wygłosi orędzie z informacją, że COŚ robi i rozgoni towarzystwo? Być może. A jeśli tak to jestem pewna, że wspomni też, że to oczywiście wina PO.

KOMUNIKAT dla komentujących: link do komentarzy znajduje się na górze każdej notki. Zauważyłam, że czasem komentarz znajduje się nie tam, gdzie trzeba. KONIEC KOMUNIKATU :)

***

Link 21.02.2006 :: 22:27 Komentuj (1)


Oglądanie Szkła Kontaktowego bywa inspirujące.

"Wciąż mówi się o likwidacji WSI. Po co likwidować wieś?"

:)

Stare chomiksy też bywają inspirujące:Kto wie, może na razie zaspokoili swoją żądzę zwycięstw. Wygrali dyktando.

***

Link 23.02.2006 :: 19:57 Komentuj (7)


Dziś została zwołana Rada Gabinetowa [rząd obradujący razem z prezydentem] Kątem oka obejrzałam to przed chwilą w Wiadomościach. Tematem posiedzenia była m.in. realizacja programu rządu. Usłyszałam pewne zdanie, który mnie po prostu "zachwyciło". Odkąd zmuszam się, by od czasu do czasu zwracać uwagę na wypowiedzi pana Kaczyńskiego (L) nie pamiętam, by znalazło się coś, czego nie mogłabym podciągnąć pod kategorię "Powiedział, co wiedział", albo "Można się tylko załamać". Anyway, oto cytat:
 
"Partie dobre to te, które tę zmianę popierają. Partie złe to te, które zmian nie popierają"
 
Pomijając STRONNICZOŚĆ, co to za poziom wypowiedzi? Poza tym niczego nie wnosi, chyba że weźmiemy pod uwagę zagadnienie: "PiS jest święty, a PO jest be" :) Zastanawiam się, kiedy Kaczyński wreszcie powie coś mądrego. Jest ponoć bardzo wykształconym człowiekiem. Szkoda, że jakoś tego nie widać. Pan prezydent PiS nie zna języków obcych. Trudno. Szkoda, że jego wypowiedzi w naszym ojczystym języku też nie rzucają na kolana.

***

by marika for all-is-shit

księga gości
Patrz
Zbluzgaj/Pochwal


archiwum
2021
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad


linki

Strony:


Spieprzajdziadu.com czyli świetna strona "po przejściach".
Chomiks.com Genialny komiks polityczny!
Anty-strona Tematyka wiadoma
Kolejna anty witryna Jak wyżej :)
Menele politykują i nie tylko
PiSda Tylko spójrzcie na ten licznik!
Widmo kaczyzmu

Ciekawe blogi:


Kmarex
Uwaga
AntyKaczyńska
A to Polska właśnie
Polska Krasnoludowa czyli Kilka spadnięć z krzesła zaliczonych!
Radio Tok FM
Kurczeblade
Komunikat dla komentujących: link do komentarzy znajduje się na górze każdej notki.

Kontakt
gg 4594561

ownlog.com

Kaczyzm!

Strefa III Rzeczpospolitej – NIE dla Kaczystanu!