Wszystko na to wskazuje, że za kilka miesięcy czekają nas powtórne wybory. Ale teraz, po uzyskaniu pełni praw obywatelskich [to brzmi dumnie, prawda? :)] jest mi naprawdę obojętne, kiedy one nastąpią. Byle nie teraz, bo nic by się nie zmieniło. A zresztą, nie ma szans na wybory w maju. Rozumiem sprzeciw Platformy. PiS od samego początku robi nam w kraju cyrk, jakiego jeszcze nie było i po prostu nie potrafi rządzić, ale chce, by wszyscy tańczyli tak jak im zagra "jedynie słuszna partia". Niech wypiją to piwo, które sobie nawarzyli. Szkoda tylko, że to wszystko ma tak fatalne skutki dla opinii o Polsce jako takiej. Nie dość, że prezydentem jest Lech "Nie-wiem-o-co-chodzi" Kaczyński to inne działania najwyższych polityków w państwie też nie nastrajają optymistycznie. Kiedy usłyszymy o kolejnych "burych sukach"?

Polska pod rządami PiSu nie idzie naprzód. Coraz bardziej cofamy się do sarmackiego zaścianka, albo zmierzamy ku PRL bis. W tym kraju potrzebne są reformy! Nawet Rumunia i Bułgaria nas w tym prześcigają, a Komisja Europejska próbuje przywołać Polskę do porządku. Wcale się nie dziwię, ale nie przewiduję w najbliższej przyszłości jakichkolwiek zmian. Rozgrzebywanie przeszłości, o! to uwielbiają PiSowcy wszelkiej maści na czele z pożal się Boże ministrem Ziobrą. Mr. Ziobro, wiem z pewnych źródeł, nigdy nie był prawnikiem najwyższych lotów. Tak, więc zajął się polityką. Jaka partia, takie kadry. Minister Ziobro od pewnego czasu wdaje się w wojny ze wszystkimi, teraz dołożył sobie nowe zadanie: wykończenie, czy raczej "uwalenie" Kwaśniewskiego. Nie będzie reaktywacji komisji Orlenowskiej, więc trzeba zająć się "symbolem III RP" w inny sposób. Nawet jeśli Kwaśniewski ma coś na sumieniu, czy potencjalne ukaranie go coś zmieni? Obniży bezrobocie? Sprawi, że autostrady same się wybudują? Zmniejszy się deficyt budżetowy? Etc. etc. Cóż, skoro nie potrafi się rządzić, to trzeba zająć się czymś innym: najlepiej wykańczaniem przeciwników. A gdy się już ich wszystkich załatwi, nikt nie będzie się już czepiał...

Dokąd zmierzasz, Polsko?
Komentarze:
25.03.2006, 01:19 :: 83.17.227.214

Kmarex

Konieczniej przeczytaj Slownik IV RP, jesli nie przeczytalas.

Swoja droga, dobrze, ze nie mam dzieci, bo wlasnie nowa rzeczniczka zostala wybrana, samo czuje sie niepewnie w tej roli... a jej strona internetowa wyglada jakby ja zrobil 14 latek na lekcji informatyki o dostal z nia kolo 3 z plusem.... eh.

Wazne ze zyje. ;-)
ownlog.com :: Wróć